کار نیکو کردن از پر کردن است

هر کاری که توسط هر آدمی در این جهان انجام می شود به نوعی در حساب او در کائنات ذخیره می شود. یعنی اینکه ما آدمها در هر لحظه درحال پس انداز کردن هستیم.

همانطور که شما به یک بانک مراجعه می کنید و مبلغی پول را به عنوان پس انداز در آنجا نگهداری می کنید تا مواقعی که مورد نیازتان بود از آن استفاده نمائید ، کارهایی که ما در هر لحظه انجام می دهیم هم چنین است و در هر لحظه درحال ذخیره و پس انداز شدن هستند.

کارهای خوب و مثبت که به نوعی خیر و منفعت آن بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به دیگران می رسد ، به شکل خاصی در حساب شما در کائنات ذخیره شده و در مواقع لزوم به داد شما خواهد رسید. مثلا" فرض کنید شما هنگام عبور از یک پیاده رو یا خیابان ،متوجه یک تکه سنگ در آنجا شدید. آن سنگ را بر می دارید و در گوشه ای قرار می دهید تا مبادا به عابران و رهگذران و یا وسایط نقلیه گذری ، صدمه وارد بشود. شما با این کار ، بدون اینکه متوجه بشوید یک امتیاز به حسابتان در کائنات اضافه کرده اید.  این امتیاز و ذخیره ، در مواقعی که شما نیاز به کمک دارید ، کائنات از حساب شما برداشت می کند و آن مشکل و مسئله شما را حل می کند، و هیچ ربطی هم به شانس و اقبال ندارد!

گاهی اوقات اتفاقات عجیبی در زندگی ما رخ می دهد که باعث تعجب ما می شود. با خود فکر می کنیم که چطور این اتفاق افتاد؟ یا چگونه این مسئله من به این خوبی و معجزه وار حل شد؟ آنجا دقیقا" همان موقعی است که کائنات از حساب ذخیره شما برای حل مشکل شما استفاده کرده است.

پس با این حساب هر آدم عاقلی تمام تلاش خود را می کند که تا میتواند برای خود در کائنات پس انداز کند.

این پس اندازها خیلی به درد بخور هستند و خیلی راحت می توان آنرا افزایش داد. گاهی اوقات حتی یک نگاه محبت آمیز به کودکی که در حال بازی در کوچه است و یا یک نگاه دوستانه به همسایه می تواند یک پس انداز محسوب بشود. به طور کلی هر عمل نیکی که باعث رضایت خاطر شما شده و به نفع کسی دیگر جز خودتان در آن لحظه باشد یک پس انداز محسوب میشود.

شما در خانه ،می توانید در شستن و تمیز کردن خانه به همسر یا مادرتان همکاری کنید. شستن یک استکان یا یک بشقاب یک ذخیره محسوب می شود. یک نگاه محبت آمیز به  سیمای نازنین  پدر یا مادرتان یک پس انداز در کائنات محسوب می شود ، چه برسد به اینکه دستانشان را بوسه بزنید و مطیع محض آنها باشید.آنگاه دیگر رقم امتیازتان آنقدر زیاد میشود که دیگر حتی فرشتگان آسمان هم قادر به شمارش آن نخواهند بود.( خدمت و ارادت به پدر و مادر و جلب رضایت آنها آنقدر امتیاز و پاداش دارد که فقط خود خداوند قادر است پاداش آنرا محاسبه نماید  و از عهده ی هیچ کسی دیگر بر نمی آید.قابل توجه کسانی که هنوز پدر و مادرشان در قید حیات هستند).

هنگام انجام دادن یک کار خیر و مثبت ، انتظار پاداش نداشته باشید، زیرا احتمالا" دیگر آنوقت کار نیک شما در کائنات ثبت نخواهد شد زیرا شما نتیجه کار خود را گرفته اید.

به همین خاطر است که بزرگان و علما همیشه گفته اند که بعد از انجام کار نیک توقع و انتظاری نداشته باشید تا پاداش واقعی و ارزشمند را از کائنات دریافت نمائید.

مثلا" روزی برای انجام کاری به اداره ای وارد می شوید . با کمال تعجب مشاهده می کنید که یکی از کارمندان مثل اینکه سالهاست شما را می شناسد با خوشرویی کار شما را انجام می دهد و شما را متعجب می کند! ( آنگاه باخود فکر میکنید ، مگر میشود که به اداره ای مراجعه بکنم و به این خوبی و خوشرویی با من برخورد  شود؟)  یا درحال عبور از خیابان ، اتومبیلی بصورت خطرناکی از کنار شما عبور می کند بدون اینکه صدمه ای به شما وارد بشود. شما در آن لحظه قطعا" از " شانس " یاد خواهید کرد. یا مثلا " می گویید خدا خیلی رحم کرد. در واقع چیزی بنام شانس وجود خارجی ندارد و فقط یک نگرش و تفکر بیشتر نیست. و از طرفی خدای مهربان هم هرگز بین بندگان خود تمایز و تبعیض قائل نمی شود که از یکی مراقبت نماید و از دیگری مراقبت نکند و اجازه بدهد که برایش حوادث ناگوار رخ بدهد. خداوند مهربان این جهان را قانونمند و هوشمند خلق نموده و خود فقط درحال مانیتور آن است. هر کار خوب یا بدی ، هرچند کوچک ، شامل پاداش یا مجازات است. همانگونه که در قرآن کریم هم به این موضوع اشاره شده که :  خوبی و بدی شما حتی به اندازه ذره ای خردل ، محاسبه شده و به خود شما باز می گردد.

این قسمت خوب داستان بود. اما کسانی که از هر فرصتی استفاده می کنند تا باعث رنجش خاطر و اذیت دیگران بشوند، آنها در چه شرایطی از نظر کائنات و قوانین هوشمند آن قرار دارند؟

همانگونه که گفتم ، برای کائنات فرقی نمی کند که شما چه کسی باشید و کجا زندگی کنید. هر آدمی بدون استثنا مشمول  قوانین هوشمند کائنات است. کسی که بی مهابا اقدام به انجام کارهایی می کند که باعث رنجش و آزار دیگران می شود ، چه  کوچک و چه بزرگ، چه آشکارا و چه پنهان ، به شدت مورد مجازات کائنات قرار می گیرد.کائنات با ثبت این کارها، در زمان مناسب ، بازتاب آن کارها را به آن شخص نشان می دهند.

همانگونه که برای یک شخص مثبت و کسی که دائما" در حال انجام کار مثبت و خوب است ، هر لحظه یک پاداش برایش در کائنات ثبت می شود ، دقیقا" در روی دیگر سکه هم چنین برنامه ای درحال اجرا است و برای کسی که برای دیگران ناراحتی ایجاد می کند و موجب آزار و اذیت دیگران می شود برایش مجازات ثبت می شود. کارهای خطای او در حساب او درحال ذخیره شدن هستند.( حتی یک کلمه و جمله ای که به ضرر کسی دیگر گفته شود).

همانگونه که گفتم این موضوع آنقدر پیچیده و حساس است که به درستی و دقیق نمی توان به تمام ابعاد تاثیر گذار آن به صورت کامل اشاره کرد.

در اینجا خالی از لطف نیست که خاطره ای از دوران کودکی خودم را با پدر بزرگوارم بیان کنم.

در کودکی به واسطه ی علاقه ای خاص که نسبت به پدرم  داشتم ، همیشه  از هر فرصتی استفاده می کردم تا در کنار و همراه او باشم. به خوبی به یاد دارم که هنگام عبور از کوچه یا خیابان ، بارها و بارها و به کرات ، خم شده بود و تکه سنگ یا چوبی را از محل عبور عابران یا وسایط نقلیه برداشته و کناری گذاشته بود اوایل که خیلی کوچکتر بودم اصلا" مفهوم این کارهایش را نمی فهمیدم و حتی به ذهنم خطور نمی کرد که از او دلیل کارش را سوال کنم. همین که کنار و همراهش بودم برایم کافی بود و لذت می بردم .  اما کمی بزرگتر که شدم این حس کنجکاوی را با چند سوال نشان دادم. وقتی از ایشان دلیل این کارهایش را سوال کردم ، در کمال مهربانی گفتند: چون اینجا محل عبور آدمها یا محل تردد وسایط نقلیه می باشد  لذا ممکن است این تکه سنگ یا آن تکه چوب ، باعث شود به آدمها یا اتومبیل یا موتور سیکلت هایی  که درحال عبور هستند   صدمه وارد بشود. این را بر میدارم تا آنها آسیب  نبینند.

بصورت اتوماتیک این کارها برایم ملکه ذهن شد. هرچقدر بزرگتر می شدم  بیشتر حواسم جمع بود که  هنگام عبور از پیاده رو یا خیابان، اگر سنگی یا چوبی در آنجا بود را بردارم که به دیگران صدمه ای وارد نشود.

ایشان همیشه می گفتند که اگر میخواهی انسان خوبی باشی ، تا میتوانی به مردم خدمت کن. هرکاری که از دستت بر می آید برای مردم انجام بده ، اگر هم در شرایطی هیچ  کاری از دستت بر نیامد اشکالی ندارد اما مراقب باش باعث رنجش خاطر کسی نشوی. چه با دستانت و چه با زبانت.کسی را آزار نده.

نمیدانم شاید پدرم به خاطر کمی سن و سال من  ، نمی توانست قوانین کائنات را برایم شرح بدهد و با زبانی بسیار ساده که برایم قابل فهم باشد در آن سنین ، پیچیده ترین قوانین هوشمند کائنات را باز گو میکرد.

گاهی اوقات آنقدر سرگرم این زندگی ماشینی! می شویم که فراموش می کنیم ما در این جهان تنها نیسیتم. کسی هست که درحال مانیتور کردن ماست. کوچکترین کاری که  از ما سر می زند توسط او فیلم برداری میشود و بعد از ثبت و ضبط در پرونده و حساب ما ذخیره می شود. این ذخیره ها در طی زندگی کوتاه ما در این دنیا ، به شکل اتفاقات خوب یا بد ، برایمان نمود واقعی پیدا میکنند.

توصیه میکنم تا می توانید باعث راحتی اطرافیانتان بشوید. به هرشکلی که می توانید باعث خوشحالی دیگران بشوید. اگر .اگر نمی توانید کار خوبی انجام بدهید و یا چیزی به فکرتان نمی رسید حداقل مراقب باشید که باعث رنجش خاطر کسی نشوید.

آرزو میکنم حساب پس انداز ذخیره کارهای خوب شما در کائنات آنقدر زیاد باشد که در هر لحظه از زندگی خود ، یک اتفاق و حادثه قشنگ و دلچسب را تجربه کنید.

احساس آرام کائنات ,ذخیره ,انجام ,باعث ,درحال ,انداز ,باعث رنجش ,وارد بشود ,رنجش خاطر ,وسایط نقلیه ,هنگام عبور ,قوانین هوشمند کائنات منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اجناس فوق العاده بهترین تصفیه آب در شیراز شبکه اجتماعی وزین فیسنما مجموعه غذا و رستوران شهزاد مبارکه طرفدارای میاپلیز Margaretugxs85 WebSite پخش عمده قهوه در ایران قطعات لودر